معرفی کابل فشار قوی
معرفی کابل فشار قوی

 

کابل فشار قوی – این نوع کابل ها با هادي مس يا آلومينيومي و عايق XLPE و سطح ولتاژي بالاتر از 36 كيلو ولت ساخته مي شوند.

عايق XLPE با استفاده از خط CCV كه توسط كامپيوتر كنترل مي شود بر روي هادي تزريق مي گردد.

عايق XLPE تزريق شده مي بايست ساختار كريستالي كاملا يكنواخت داشته و عاري از هر گونه ناخالصي و خلل و فرجي باشد.

در نقاط كليدي خط CCV كنترل كيفيت هاي ضروري نيز اعمال مي شود.

عايق XLPE از نظر فيزيكي و شيميايي بسيار متمايل به تشكيل زنجيره با مولكول هاي آب مي باشد.

اگر آب يا بخار آب در لايه عايق وجود داشته باشد باعث ايجاد اين زنجيره ها و پايين آمدن ميزان مقاومت الكتريكي عايق مي شود.

لازم به ذکراست حسب سفارش براي ضد آب كردن شيلد از غلاف آلومينيوم لمينيت شده، غلاف سربي و مواد ضد آب Swell able به صورت طولي و عرضي می توان استفاده کرد .

استاندارد هاي مرتبط

اين استانداردها در واقع بيان كننده حداقل نيازمنديهاي الكتريكي ، مكانيكي و حرارتي مربوط به كابل ها ميباشند.

در برخي از اين استانداردها حداقل نيازمنديهاي ساخت و تست ذكر گرديده و در برخي ديگر فقط به حداقل نيازمنديهاي تست اشاره شده است كه براي رسيدن به اين نيازمنديهاي تست بايستي بسيار به كيفيت ساخت توجه شود.

IEC 60840
POWER CABLES WITH EXTRUDED INSULATION AND THEIR ACCESSORIES FOR RATED VOLTAGES ABOVE 30 KV ( UM=36KV) UP TO 150 KV (IM = 170 KV)- TEST METHODS AND REQUIREMENTS

IEC 62067
POWER CABLES WITH EXTRUDED INSULATION AND THEIR ACCESSORIES FOR RATED VOLTAGES ABOVE 150 KV (UM= 170KV) UP TO 500 KV (IM= 550 KV) – TEST METHODS AND REQUIREMENTS

صنایع کابل کمان

صنایع کابل کمان در سال ۱۳۷۰ در زمینی به وسعت ۴۰۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی شماره یک واقع در استان زنجان شروع به فعالیت نمود. این واحد در ابتدای سال ۱۳۷۳ موفق اخذ پروانه بهره برداری با ظرفیت ۱۵۰۰۰ تن موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ملی (ISIRI) گردید و هم اکنون با سابقه طولانی و درخشان یکی تولیدکنندگان موفق در این صنعت می باشد. این شرکت توانست در سال های نخست گواهینامه ISO 9001:2008 و CE را اخذ نموده و هم اکنون مجهز به انواع ماشین آلات از شرکت های سازنده معتبر اروپایی قادر به تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف برق و مخابراتی، کابل های کنترل و ابزار دقیق مطابق با انواع استانداردهای ملی (ISIRI 607,3569-1, 1926,.…) و بین المللی (IEC, BS, VDE,….) می باشد.
بستن منو