مقایسه کابل ترکیبی با کابل آرجی 59
مقایسه کابل ترکیبی با کابل آرجی 59

با ما در این بخش همراه باشید تا بپردازیم به مقایسه تخصصی کابل ترکیبی با کابل آرجی 59

کابل کواکسیال یا ارجی ۵۹ متشکل از پنج قسمت میباشد.

مغز کابل که عمدتا جنس مس وار یا مخلوطی از مس و آلیاژ است (نکته :به دلیل قیمت بالای مس خام در کابل های کواکسیال متعارف در بازار ایران مغز کابل های کواکسیال یا آرجی۵۹ به صورت مس وار است).
لایه پی وی سی یا غلاف مغز کابل که از جنس پی وی سی یا پلاستیک متراکم است , که وظیفه جدا کنندگی مغز کابل از فویل کابل و قابلیت نوسان گیری در محیط های دارای فرکانس بالا را دارد که در انتقال دیتای تصویر دوربین های مداربسته انالوگ و ای اچ دی بسیار مهم بوده و عامل انتقال دیتای تصویر فقط مغز کابل بوده و بسیار مهم است.
لایه سوم فویل کابل کواکسیال میباشد که وظیفه نوسان گیری را بر عهده دارد و برای انتقال دیتای تصویر بدونه نویز دوربین های مداربسته بسیار حائز اهمیت میباشد.
لایه چهارم و مهمترین بخش کاهش نویز و کاهنده مغناتیس بر روی کابل های دوربین های مداربسته , شیلد یا لایه متراکم و بافته شده از لایه های نازک سیم های مسی و یا آلومینیومی است که محیط هادی و بدونه نویز را برای جابجایی دیتای تصویر دوربین های مداربسته آنالوگ و ای اچ دی فراهم می آورد.
لایه پنجم و انتهایی کابل های کواکسیال رویهPVC و یا پلاستکی تیره رنگی است که ۴ لایه قبلی را به صورت مداوم و محکم کنار یکدیگر نگه داشته و باعث ثبات ۴ لایه دیگر می شود.
کابل های RG59 از عمده و پر مصرف ترین موارد کابل مورد استفاده در زمینه دوربین های مداربسته می باشد که عمدتا برای انتقال تصویر و یا به زبان ساده تر برای جابجایی دیتای تصویر به منظور پردازش در دستگاه رکوردر یا DVR مصرف می شود.
کابل کواکسیال RG59 عمدتا ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر مسافت را به خوبی کاور میکند و مقدار قابل توجهی سیگنال تصویر دوربین های مداربسته آنالوگ و AHD را انتقال می دهد.
نسل جدید کابل های کواکسیال، کابل های ترکیبی است که به همراه کابل کواکسیال تک سیم دو رشته برق نیز امتداد میابد و امکان این مهم را فراهم میسازد که برق مصرفی هر دوربین مداربسته به همراه کابل تصویر مشخص شود.

استفاده از کابل ترکیبی چند مزیت دارد

قابلیت یکپارچه سازی و قراردادن تغذیه دوربین ها در یک نقطه متمرکز (نکته : در صورت استفاده نکردن از این کابل به صورت اجباری باید برق دوربین های مداربسته را یا از نزدیک ترین پریز برق تامین کرد ،که این امر باعث نا امن بودن و امکان قعطی را شامل میشود ؛ ویا باید یک سیم برق را به صورت مجزا در کنار کابل تصویر دوربین های مداربسته ادامه داد که توجیح اقتصادی ندارد و مقرون به صرفه نیست).
از دیگر محاسن کابل ترکیبی دوربین های مداربسته قابلیت یکپارچه سازی برق کلیه دوربین ها را میسر میسازد و امکان استفاده از منبع تغذیه را فرآهم می کند و میتوان با محاسبه مقدار کابل مصرفی و مقدار آمپر اتلاف شده در طول سیم از منبع تغذیه با توان مورد نیاز استفاده کرد و پکیج دوربین های مداربسته را ایمن ساخت.
مزیت دیگر کابل ترکیبی این است که به دلیل جمع شدن برق ها در یک رک میتوان از یو پی اس برای برق استراری استفاده کرد و پکیج دوربین مداربسته خود را ایمن کرد و از قطعی تصویر جلوگیری کرد

صنایع کابل کمان

صنایع کابل کمان در سال ۱۳۷۰ در زمینی به وسعت ۴۰۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی شماره یک واقع در استان زنجان شروع به فعالیت نمود. این واحد در ابتدای سال ۱۳۷۳ موفق اخذ پروانه بهره برداری با ظرفیت ۱۵۰۰۰ تن موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ملی (ISIRI) گردید و هم اکنون با سابقه طولانی و درخشان یکی تولیدکنندگان موفق در این صنعت می باشد. این شرکت توانست در سال های نخست گواهینامه ISO 9001:2008 و CE را اخذ نموده و هم اکنون مجهز به انواع ماشین آلات از شرکت های سازنده معتبر اروپایی قادر به تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف برق و مخابراتی، کابل های کنترل و ابزار دقیق مطابق با انواع استانداردهای ملی (ISIRI 607,3569-1, 1926,.…) و بین المللی (IEC, BS, VDE,….) می باشد.
بستن منو