شرکت صنایع سیم و کابل کمان فروشنده انواع سیم و کابل با بیش از 30 سال سابقه درخشان در صنعت کابل کشور می باشد. کابل کمان مرکز عرضه و فروش انواع سیم های مفتولی تک رشته ، سیم های نایلونی و کیسه ای و سیم های ارت ساختمانی می باشد.

نمایندگی سیم و کابل کمان

لیست برخی از محصولات سیم و کابل کمان
سیم 10*4 مفتول
کابل 1.5×2 مفتول کمان
سیم 4*4 مفتول
سیم مفتولی
سیم 1.5*2مفتول
کابل 4×4 مفتول کمان
سیم 25*3 مفتول
سیم 1.5 ارت
سیم 2.5 ارت
سیم 25 ارت کمان
سیم ارت روکشدار
سیم 25 ارت
سیم کیسه ای
سیم کیسه ای 0.5*2
سیم کیسه ای
سیم کیسه ای 0.75*2
سیم کیسه ای
سیم کیسه ای 1.5*2
سیم کیسه ای
سیم کیسه ای 2.5*2

در ادامه لیست کامل محصولات ما را مشاهده می نمایید. برای خرید سیم و کابل و استعلام آخرین قیمت می توانید با شماره های ۳۳۹۹۱۰۵۵۰۲۱ و یا ۳۳۱۱۱۸۱۶۰۲۱ با ما تماس گرفته و یا از طریق واتساپ برای ما پیام بگذارید.

لیست قیمت کابل تاریخ:23-08-1401

اگر حوصله خواندن ادامه مطلب را ندارید فایل صوتی زیر را گوش دهید:

ویدئوی فرایند تولید سیم و کابل کمان


 

فاکتورهای موثر بر قیمت سیم و کابل چیست؟

از آنجایی که سیم ها انواع متفاوت و کاربرد های متنوعی دارند بسته به نوع سیم و کاربرد آن و هم چنین کیفیت سیم، این محصولات طبق قیمتی گسترده ای دارند. برخی از مهم ترین فاکتور هایی که در تعیین قیمت سیم نقش دارند عبارت اند از:

1- طول سیم

طول سیم به طر مستقیم در قیمت سیم تاثیر گذار است؛ بنابراین هرچه که طول سیم بیشتری نیاز داشته باشید قاعدتا باید هزینه بیشتری هم برای خرید آن بپردازید. سیم ها به صورت حلقه ای، کلافی، متری و… به فروش می رسند.

2- سطح مقطع سیم

سطح مقطع هادی سیم ها با توجه به مقدار جریان برق عبوری و نوع کاربرد سیم ها، در اندازه های مختلف و شکل های متفاوت ساخته می شوند. سطح مقطع سیم ها به شرح زیر است:

 • سطح مقطع دایره ای تک رشته با علامت (re) و چند رشته با علامت (rm).
 • سطح مقطع مثلثی سکتور تک رشته ای با علامت (se) و چند رشته ای با علامت (sm).
برای خرید و اطلاع از آخرین قیمت سیم برق کلیک نمایید

3- جنس هادی رسانا

قسمت‌‌ هادی سیم ‌ها از جنس مس، آلومینیوم و یا مس آنیل شده ساخته می‌ شود. هادی سیم ها از سیم مسی (CU) تقریبا خالص و با انعطاف پذیری بالا و یا از آلومینیوم (AL) ساخته می شوند.

در ویدئوی زیر نحوه بافت هادی سیم و کابل را مشاهده می کنید:

4- نوع سیم

نوع سیم های برق نیز یکی دیگر از عواملی است که در قیمت سیم تاثیر گذار است و حتما باید به آن توجه شود تا متناسب با کاربردشان خریداری و استفاده شوند. سیم های برق عمدتا به دسته های افشان، نیمه افشان، مفتولی، غلاف فلزی، غلاف غیر فلزی، کواکسیال، مخابراتی و… دسته بندی می شوند.برای کسب اطلاعات کامل راجب قیمت کابل افشان و انواع آن کلیک نمایید.

5- برند سازنده سیم

پیش از خرید کابل و سیم برق های ساختمانی نکته بسیار حائز اهمیتی که وجود دارد که لازم است به آن توجه کنید، برند و یا مارک کابل و سیمی است که خریداری می کنید. لازم است که مشتریان با دقت و بررسی کردن یکسری فاکتور ها مانند قیمت سیم ها، استاندارد های سیم، کیفیت متریال به کار رفته در سیم و… بهترین برند تولید کننده سیم و کابل را انتخاب و این تجهیزات الکترونیک را از آن برند خریداری کنند.

عوامل مختلفی بر قیمت سیم و کابلها از جمله: نوع کاربرد سیم در ساختمان، کیفیت انتقال داده ها، ایمنی و کارایی سیم، مقدار مورد نیاز از سیم تاثیر گذار خواهد بود. برای مطالعه بیشتر راجب فاکتورهای موثر بر قیمت سیم و کابل کلیک نمایید.

معرفی فروشگاه کابل کمان

در ادامه به معرفی فروشگاه سیم و کابل کمان یکی از برندهای برتر این صنعت می پردازیم:

 6 روش شناسایی سیم و کابل مرغوب چیست؟

1- سطح بیرونی سیم و کابل باید صاف و فاقد هرگونه فرورفتگی و برجستگی باشد (موج دار بودن سطح سیم وکابل های غیرقابل انعطاف ایراد محسوب نمی شود).

2- قطر زیاد عایق یا غلاف سیم وکابل دلیلی مبنی بر مرغوب بودن آن محصول نیست متأسفانه برخی از تولیدکنندگان با کاستن از وزن مس لازم در سیم و کابل (با کاستن تعداد رشته های مس و یا قطر رشته های مس) و افزودن به قطر عایق یا غلاف سبب می شوند وزن محصول مناسب به نظر برسد اما این محصول قابلیت استفاده برای مورد طراحی شده را نخواهد داشت و در صورت استفاده سبب بروز آتش سوزی و یا مشکلات دیگر می شود.

3- هنگامی که سیم را از مقطع برش می زنیم (توسط سیم چین یا تیزبر) باید هادی (مس) در مرکز عایق قرار گرفته باشد که اصطلاحاً به آن سنتر بودن هادی گفته می شود.

4- هنگامی که کابل را از مقطع برش می زنیم باید غلاف به گونه ای سیم ها را در برگرفته باشد که ضخامت غلاف در اطراف سیم ها مساوی باشدکه اصطلاحاً به آن سنتر بودن سیم ها گفته می شود.

5- عایق سیم هنگام جداسازی از هادی (مس) باید به آسانی و به صورت کشسان از روی مس جدا گردد.

در مورد کابل ها باید دقت نمود که جداسازی سیم ها از هم و از غلاف کاملاً آسان انجام پذیرد.برای مطالعه بیشتر راجب شناسایی سیم و کابل مرغوب کلیک نمایید.

6 روش شناسایی سیم و کابل مرغوب چیست؟

معرفی علائم اختصاری در فروش سیم و کابل

دنیای سیم و کابل زبان خاص خود را دارد و حتی کسانی‌که سال‌ها در این کار تجربه دارند گاهی اوقات نیاز به ترجمه‌ی اسم‌های سیم و کابل پیدا می‌کنند. در این جا لیستی از اسامی مختلف سیم و کابل را برای شما آورده‌ایم که می‌توانید به عنوان مرجع از آن استفاده کنید.

در ابتدا نام‌های جدگانه را که از یک یا دو حرف تشکیل شده‌اند می‌آوریم. این علائم اختصاری نشان می‌دهند که برای چه کاری استفاده می‌شود، از چه ساخته شده، یا در مقابل چه چیزی مقاوم است مثلا مقاومت در برابر حرارت یا ولتاژ بالا. اغلب، نام یک کابل، ترکیبی از دو یا چند علامت اختصاری زیر است.

آشنایی با علائم اختصاری هنگام فروش سیم و کابل 

برخی از علائم مهم اختصاری سیم و کابل به شرح زیر است:

E: مخففthermoplastic elastomer ترموپلاستیک الاستومر

FF: مخفف flexible fixture ثابت انعطاف پذیر

H: مخفف heat-resistant 75C مقاوم در برابر حرارت تا 75 درجه‌ی سانتیگراد

HH: مخفف high heat-resistance 90C مقاوم در برابر حرارت تا 90 درجه سانتیگراد

J: مخفف Junior Service rated to 300 volts

ML: مخفف motor lead wire کابل سرب متحرک

N: مخفف nylon coating پوشش نایلون

NM: مخفف non-metallic غیر فلزی

O: مخفف oil-rsistant jacket روکش ضد روغن

OO: مخفف oil-resistant jacket and insulation عایق و روکش ضد روغن

P: مخفف polyethylene coating پوشش پلی اتیلن

PV: مخفف photovoltaic  فتوولتاییک

R: مخفف rubber-insulated عایق شده با لاستیک

S: مخفف service cord سیم و کابل سرویس

SE: مخفف service entrance ورودی سرویس

SR: مخفف silicone rubber insulation عایق لاستیکی سیلیکون

نام گذاری سیم و کابل سیستم یکپارچه‌ای نیست و ممکن است کمی گیج کننده باشد. به‌عنوان مثال W همیشه به معنای مقاوم در برابر شرایط سخت آب و هوایی نیست. مثلا MTW مخفف سیم ابزار دستگاه است که ربطی به آب و هوا ندارد.برای مطالعه بیشتر راجب علائم اختصاری سیم و کابل به صفحه لینک شده کلیک نمایید.

بررسی مشخصات انواع سیم و کابل

برای آشنایی با انواع مختلف سیم و کابل به فایل صوتی زیر گوش دهید:

کابل برق سه فاز

سیم و کابل مهمترین تجهیزات در صنعت برق هستند. همانطور که از نام کابل برق سه فاز مشخص است، از این کابل برای انتقال برق فشار قوی و سه فاز استفاده می شود. از این نوع کابل در بسیاری از صنایع برای برق رسانی به تجهیزات صنعتی استفاده می شود.

ساختار این نوع سیم و کابل باید به گونه ای باشد که تحمل جریان بالای برق را داشته باشد و آسیب نبیند. از دیگر مصارف کابل سه فاز می توان به آسانسور های منازل مسکونی و تجاری، پمپ های چاه و … اشاره کرد. در ساختار این نوع سیم و کابل از 4 رشته سیم استفاده شده است، که عبارتند از: سیم فاز 1، فاز 2، فاز 3 و نول.

سه سیم فازی که در این کابل استفاده شده است، امکان انتقال 380 ولت جریان را ایجاد می کند. همین جریان بالای برق در کابل های 3 فاز، مهم ترین دلیل برای استفاده از کابلی مرغوب و باکیفیت است.

سیم و کابل

خرید سیم و کابل نسوز

از دیگر انواع سیم و کابل می توان به کابل نسوز اشاره کرد. این نوع کابل به گونه ای طراحی شده است که در مکان هایی که درجه حرارت بسیار بالا است، بتوان از آن استفاده نمود.بیشترین استفاده از این نوع کابل در صنایع ذوب فولاد است. در این صنایع به دلیل حرارت بسیار بالای تجهیزات، دیگر کابل ها به آسانی از بین می روند و باعث بروز مشکلات جدی می شوند.

از مهم ترین ویژگی های این سیم و کابل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • این کابل مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد.
 • سیم و کابل نسوز میتواند محدوده دمایی منفی 60 تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل کند.
 • این نوع کابل بسیار انعطاف پذیر است.
 • در برابر جریان ها بالای برق مقاومت بسیار بالایی دارد.
 • در هنگام آتش سوزی دود بسیار کمی تولید می کند.
 • در تولید آن از هیچ گونه گاز سمی مانند هالوژن ها استفاده نشده است.
 • این نوع کابل از مواد سیلیکونی تولید می شود و به همین دلیل قارچ و باکتری در آن رشد نمی کند.

راهنمای خرید سیم و کابل

برای آشنایی با دسته بندی ها و انواع کتگوری های سیم و کابل به صوت زیر گوش دهید:

بهترین مارک سیم و کابل ساختمان چیست؟

استفاده از تجهیزات و سیم و کابل مرغوب و درجه یک در ساختمان ها باعث می شود تا امنیت بالایی ایجاد شود. تجهیزات و همچنین سیم و کابل های مرغوب، از وسایل استفاده شده در ساختمان در برابر نوسانات برقی محافظت می کنند.

پس اگر شما نیز برای ساختمان و یا شرکت صنعتی خود به دنبال سیم و کابل مرغوب و با کیفیت هستید، بهتر است با کمان کابل آشنا شوید. این شرکت با بهره گیری از کادری مجرب و توانمند، بهترین تجهیزات الکترونیکی را تولید و روانه بازار می کند.

این آزمایشگاه برتر توانسته است با تولید برترین تجهیزات، کابل های فشار قوی و ضعیف و انواع سیم به یکی از برترین تولید کننده ها در کشور تبدیل شود.

بهترین مارک سیم و کابل ساختمان

خرید و انتخاب سیم و کابل متناسب با محیط

درست مثل دیگر مولفه‌های یک سیستم، سیم و کابل نیز باید با دقت بررسی شود. برای مثال، در طراحی یک سیستم الکتریکی که قرار است در محیطی رادیواکتیو استفاده شود، بیشتر از ترانزیستورهای گالیوم آرسنید استفاده می‌شود. با این‌که این نوع ترانزیستور از ترانزیستورهای معمولی گران‌تر است، از امواج رادیو اکتیو کمتر آسیب می‌بینند و سرعت جریان را بیشتر می‌کنند.

به همین شکل، سیم و کابل هم ممکن است از اختلال الکترومغناطیس آسیب ببیند. سیگنال‌های ضعیفی که از سیم و کابل می‌گذرند، با نویز محیط بیرون دچار اختلال می‌شوند و این نویز، ممکن است سیگنال‌های کاذب نیز ایجاد کند.

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سیم و کابل نقش دارد، میزان حرکت آن‌ها در سیستم است. در دستگاه‌هایی که قطعات متحرک دارند، سیم و کابل مدام در حال حرکت هستند. به‌علاوه با خودکار شدن فرایند‌ها، دستگاه‌های بیشتری دچار قطعی سیم و کابل می‌شوند. به همین دلیل، دانستن مشخصات ضروری سیم و کابل برای هر دستگاه از قطعی و خرابی آن جلوگیری خواهد کرد.برای مطالعه بیشتر راجب انتخاب سیم و کابل مناسب کلیک نمایید.

بررسی صنعت فروش سیم و کابل در ایران

6 مرحله اصلی تولید سیم و کابل

روند تولید انواع سیم در کارخانه تولید سیم و کابل های مختلف، تقریباً یکسان است. البته این فرآیند بسته به نوع سیم یا کابل تفاوتهایی دارند. در کل مراحل تولید به شرح زیر است:

مرحله ۱: نازک کاری در کارخانه تولید سیم و کابل

این عملیات توسط یک دستگاه نازک کن راد و دستگاه نازک کن فاین در دو مرحله انجام می شود.در مرحله اول مفتول مس ۸ میلی متر توسط دستگاه راد به مفتول مس ۱.۳۸ میلی متر تبدیل شده و این مفتول ها بعنوان ورودی مرحله دوم نازک کاری توسط دستگاه فاین به مفتولهای مناسب با سفارش مشتری، تبدیل می شود.

مرحله ۱: نازک کاری در کارخانه تولید سیم و کابل

مرحله ۲: آنیل کاری در خط تولید سیم و کابل

کلیه مفتولهای نازک شده در دستگاه فاین در محلی مشخص در کناره کوره آنیل کاری، با توجه به تابلو مربوطه جمع آوری گردیده و پس از رسیدن به حداقل تعداد مورد نیاز جهت آنیل کاری (۵۴ قرقره) آماده قرارگیری در کوره و آنیل شدن می گردد.

مرحله ۳: بانچ (تاباندن رشته های مس)

این عملیات توسط دستگاه بانچر انجام می شود. مواد اولیه این مرحله مفتولهای آنیل شده روی قرقره می باشد ودر صورتیکه تعداد قرقره ها وقطر آنها مطابق سفارش مشتری واستاندارد مربوطه باشد.

مرحله ۳: بانچ (تاباندن رشته های مس)

مرحله ۴: مرحله عایق کاری در خط تولید کابل برق

در این مرحله، رشته های پانچ شده بعنوان مواد اولیه اصلی و گرانول عایق بعنوان دیگر ماده اصلی جهت تولید سیم یا زیره کابلی بکارمی رود.فرآورده تولید شده توسط دستگاه اکسترودر، اگر محصول نهایی سیم باشد جهت بسته بندی به واحد مربوطه ارسال می گردند و چنانچه زیره کابلی باشند روی قرقره های مخصوص جمع شده تا در مرحله تاب زیره (استرندر) بکار رود.

مرحله ۵: روکش زنی (اکسترودرکابل)

دستگاههای اکسترودر خط جهت عملیات روکش زنی استفاده می گردد. مواد اولیه اصلی این مرحله زیره های استرندر شده گرانول روکش و پودر تالک می باشد.در کابل های قدرت لازم است که رشته های تابیده شده در دستگاه اکسترودر توسط لایه ای از مواد پلی اتیلن یا PVC روکش شوند. این لایه نقش محافظت مکانیکی برای کابل را دارد.

مرحله ۵: روکش زنی (اکسترودرکابل)

مرحله ۶: بسته بندی

این مرحله از تولید که آخرین مرحله می باشد محصول نهایی درمتراژ وشکل ونوعی که مشتری درخواست کرده است بسته بندی می شود. سیم وکابل تولیدشده به دوصورت قرقره ای وکلافی قابل تحویل به مشتری هستند.در بسته بندی کلافی نیز برحسب خواست مشتری نوع نایلکس انجام می شود ولی درنوع اتوماتیک کلافهای سیم وکابل بصورت اتوماتیک توسط دستگاه بسته بندی، وکیوم می شود.

مرحله آخر: بازرسی نهایی

تمامی قرقره های تولیدی در این شرکت پس از بسته بندی در قسمت مرحله تست نهایی آزمون های زیر بر روی آن ها انجام می گیرد.

مرحله آخر: بازرسی نهایی

بخش کنترل کیفیت و آزمایشگاه در هر کارخانه قسمت مهمی محسوب می شود که در آن بررسی مقاومت الکتریکی سیم ،هادی بودن و روکش آن، مقاومت در مقابل کشش و سرما و … آزمایش شده و پس از تائید روانه بازار گردد.برای مطالعه بیشتر راجب مراحل تولید سیم و کابل کلیک نمایید.

طراحی و اجرای سیم و کابل ها چگونه باید باشد؟

شبکه های توزیع باید کاملا متناسب با نیاز کاربران و شیوه های مصرف آنها باشد. شرایط محلی و نوع نیاز مصرف کنندگان روی انتخاب تجهیزات و نوع آرایش و پیکربندی آنها تاثیر میگذارد. به همین دلیل برای طراحی شبکه توزیع باید بار موجود و چگونگی پخش آن در منطقه به طور کامل بررسی و محاسبه شود.

هر سیم و کابل با سطح مقطع مشخص قادر است مقدار معینی از جریان را منتقل کند. در صورت اضافی بودن جریان، انرژی الکتریکی تلف میشود و طول عمر کابل ها نیز کاهش می یابند. هنگام طراحی باید این سه نکته را مد نظر قر ار داد:

 • در مورد سطح مقطع انتخابی از نظر افت توان محاسبات اقتصادی انجام شود.
 • جریان برق نباید از حد مجاز کابل بیشتر شود.
 • افت ولتاژ نباید از حد مجاز بیشتر شود.

تولید و فروش سیم و کابل

اولین گام در تولید تجهیزات برقی، بهره گیری از ماشین آلات و همچنین علم روز دنیا است. شرکت کابل کمان با برترین تجهیزات و فنی ترین تیم تولید، یکی از بزرگترین و برترین تولید کننده های سیم و کابل در کشور است. این شرکت با اخذ گواهینامه های استاندارد در زمینه تولید تجهیزات حرفه ای صنعتی برق، علاوه بر تامین نیاز های داخل کشور، اقدام به صادرات این تجهیزات با ارزش نیز کرده است.

سیم و کابل تولید شده در این شرکت تمامی استاندارد های مورد نیاز را دارا می باشد. این شرکت برای تامین نیاز های مشتری در تمامی زمینه ها، اقدام به تولید انواع سیم و کابل در سایز و کیفیت های متنوع کرده است.

نتیجه گیری

در پایان قابل ذکر است که صنایع کابل کمان مفتخر است تا با ارائه ی جدیدترین محصولات و عرضه مناسب ترین قیمت سیم و کابل در خدمت شما همراهان گرامی باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات تخصصی در زمینه ی محصولات سیم و کابل و برای دریافت آخرین لیست قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول خرید سیم و کابل

استفاده از تجهیزات و سیم و کابل مرغوب و درجه یک در ساختمان ها باعث می شود تا امنیت بالایی ایجاد شود. تجهیزات و همچنین سیم و کابل های مرغوب، از وسایل استفاده شده در ساختمان در برابر نوسانات برقی محافظت می کنند.اگر برای ساختمان و یا شرکت صنعتی خود به دنبال سیم و کابل مرغوب و با کیفیت هستید، بهتر است با کمان کابل آشنا شوید.

سیم و کابل ها در حالت کلی به دسته های سیم مفتولی یا سیم تک لا (سیم خشک)، سیم افشان و سیم های نیمه افشان تقسیم می شوند.

 

تمامی سیم ها شامل: بخش هادی (که معمولا از جنس مس و آلومینیوم و یا مس قلع اندود هستند)، قسمت عایق سیم، روکش جدا کننده، زره فلزی، حفاظ، پوششش میانی و روکش نهایی هستند.

شبکه های توزیع باید کاملا متناسب با نیاز کاربران و شیوه های مصرف آنها باشد. شرایط محلی و نوع نیاز مصرف کنندگان روی انتخاب تجهیزات و نوع آرایش و پیکربندی آنها تاثیر میگذارد. هنگام طراحی باید این سه نکته را مد نظر قر ار داد: در مورد سطح مقطع انتخابی از نظر افت توان محاسبات اقتصادی انجام شود. جریان برق نباید از حد مجاز کابل بیشتر شود. افت ولتاژ نباید از حد مجاز بیشتر شود.

 

Comments are disabled.