قیمت سیم برق

صنایع کابل کمان ضمن کسب گواهینامه ها و استانداردهای لازمه نظیر: استاندارد CE-2015 و ISO 9001-2008 و گواهی واحد نمونه کیفی در استان زنجان ، همواره سعی داشته تا ضمن بالابردن سطح کیفیت محصولات خود، قیمت سیم برق در انواع و کتگوری های مختلف خود را به نرخ عمده و منصفانه به مشتریان خود ارائه نماید.

شرکت صنایع سیم و کابل کمان با سالها سابقه درخشان در عرصه فروش انواع سیم برق افشان ، سیم ارت ، سیم نایلونی ، سیم برق مفتولی و سایر انواع سیم های برق توانسته ،  نظر و اعتماد مشتریان را با ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب به خود جلب نماید.

نمایندگی سیم و کابل کمان
لیست برخی از محصولات سیم برق کمان
سیم 25 افشان کمان
سیم برق 25 افشان
سیم 50 افشان کمان
سیم برق 50 افشان
سیم 35 افشان کمان
سیم برق 35 افشان
سیم 6 افشان کمان
سیم برق 6 افشان
سیم 1.5 ارت
سیم 2.5 ارت
سیم 25 ارت کمان
سیم ارت روکشدار
سیم 25 ارت
سیم مفتولی 25*1
سیم برق مفتولی 25*1
سیم مفتولی
سیم برق مفتول روکشدار
سیم برق مفتولی 1*1
سیم افشان 1.5*1
سیم برق افشان 1.5*1

در ادامه لیست کامل محصولات ما را مشاهده می نمایید. برای خرید سیم و کابل و استعلام آخرین قیمت می توانید با شماره های ۳۳۹۹۱۰۵۵۰۲۱ و یا ۳۳۱۱۱۸۱۶۰۲۱ با ما تماس گرفته و یا از طریق واتساپ برای ما پیام بگذارید.

لیست قیمت کابل تاریخ:04-10-1401

ویدئوی فرایند تولید سیم و کابل کمان

از اساسی ترین لوازم برای اینکه بتوان از نیروی برق استفاده کرد، سیم برق می باشد. در منتقل کردن انرژی از منبع به مصرف کننده از سیم استفاده می شود. سیم ها انواع مختلفی دارند، پر کاربرد ترین نوع سیم، سیم برق است. کیفیت سیم نقش زیادی در کارایی آن دارد.

استفاده از سیم های بی کیفیت خطرات و زیان های فراوانی به دنبال خواهد داشت. سیم های بی کیفیت باعث بالا رفتن هزینه برق مصرفی می شود. سیم های بی کیفیت اکثراً دارای مواد بی کیفیت هستند و مقاومت در این سیم ها بالا می باشد.

مقاومت بالای سیم باعث میشود که برای ایجاد جریان بیشتر، هزینه برق آنها نیز افزایش پیدا کند. از دیگر دلایلی که اهمیت با کیفیت بودن سیم ها را نشان می دهد، بالا بردن سلامتی دستگاه ها می باشد. سلامت دستگاه ها با استفاده از سیم بی کیفیت به خطر می افتد، چون باید با توان بالاتر کار کنند.

شاید قیمت سیم برق با کیفیت بالاتر باشد ولی امنیت آن نیز بیشتر است. آتش نشانی اعلام کرده که استفاده از سیم های نامرغوب احتمال بروز آتش سوزی را افزایش می دهد. در واقع سیم های بی کیفیت باعث خطراتی مثل آتش سوزی و اتلاف انرژی برق می شوند.

معرفی انواع سیم برق

سیم برق ماده ای هادی می باشد. این سیم ها رسانای خوبی برای جریان الکتریسیته هستند و آن را منتقل می کنند. رشته های مسی جزو مواد سازنده این سیم ها می باشند. مس از نظر قیمت و کیفیت برای استفاده در سیم ها مناسب است. روکش سیم‌ های برق در دو نوع پلاستیکی و فلزی تولید می شوند.

معرفی انواع سیم برق

سیم های برق در صورت کلی بر طبق چگونگی قرار گرفتن رشته های هادی درون سیم به چندین دسته با کاربردهای مختلف، تقسیم می شوند.

 1. سیم برق افشان
 2.  سیم مفتول
 3.  سیم ارت
 4.  سیم کیسه ای یا نایلونی

سیم برق تک رشته افشان

سیم برق افشان از به هم تنیده شدن رشته های هادی با سطح مقطع گسترده ساخته می شود. سطح مقطع بالای این سیم ها باعث کاهش مقاومت آنها شده و قابلیت عبور جریان بیشتری دارند. این نوع سیم دارای انعطاف بالایی است، معمولاً برای لحیم کاری و دستکاری سیم از آن استفاده می شود.

مقاومت سیم افشان در مقابل فرسودگی بسیار بالا است. قیمت سیم برق افشان از سیم های مفتولی بیشتر می باشد. سطح مقطع سیم های افشان، از۶ میلیمتر بیشتر است و احتمال پارگی در آن ها خیلی پایین می باشد. از سیم افشان در سیم پیچی پریز استفاده می کنند. سیم های افشان قابل استفاده در سیم کشی ساختمان هستند. ولتاژ نامی این نوع از سیم ها ۳۰۰ تا ۵۰۰ ولت می باشد.

برای اطلاع از آخرین قیمت کابل افشان و انواع سیم افشان به صفحه لینک شده کلیک نمایید.

سیم برق تک رشته افشان

سیم برق تک رشته مفتول

سیم خشک نام دیگر سیم برق مفتول می باشد. این نوع سیم از یک رشته سیم هادی درون عایقی از pvc ساخته شده است. سیم های مفتولی در ساخت تابلوهای برق، برق کشی ساختمان و… کاربرد دارند. از سیم های مفتول برای فرکانس های بالا استفاده می شود. قیمت سیم برق مفتول مناسب است.

وقتی نیاز به استفاده از میزان زیادی سیم باشد و انعطاف پذیری آنها مدنظر نباشد، سیم مفتول را مورد استفاده قرار می دهند. این سیم ها قابل استفاده در داخل لوله و زیر گچ می باشند. ولتاژ نامی آنها بین ۳۰۰ تا ۷۵۰ ولت می باشد. سیم های مفتول تهیه شده با گالوانیزه گرم با تمام شرایط آب و هوایی سازگار می باشند.

احتمال زنگ زدگی در این سیم ها خیلی کم است، همچنین در مقابل ساییدگی و پیچیدگی بسیار مقاوم می باشد. عمر مفید سیم های مفتول بالا و نزدیک به ۷۰ سال است.

سیم برق تک رشته مفتول

سیم برق تک رشته ارت

این سیم برق تک رشته ای و خشک است. از این سیم برای فرم کاری داخل تابلو برق استفاده می شود. این سیم از یک هادی و پوشش pvc ساخته شده است. ولتاژ نامی سیم ارت از ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت می باشد.

رنگ عایق این سیم ها زرد یا سبز است. سیم آرت در واقع محافظت کننده جان افراد در زمان استفاده از لوازم برقی است. این سیم بدنه وسیله برقی را به لوله آب یا قسمت مرطوبی از زمین وصل می کند.

برای اطلاع از آخرین قیمت محصولات کابل کمان و لیست قیمت کابل ها و سیمهای این شرکت به صفحه لیست قیمت کابل وارد شوید.

سیم برق نایلونی (کیسه ای)

سیم برق نایلونی در صنایع ساختمان سازی و سیم کشی ساختمان نقش پر رنگی دارند. از سیم های نایلونی در بعضی از وسیله های برقی مثل لوستر استفاده می شود. این سیم ها به بهترین شکل ممکن برق را منتقل می کنند.

انواع سیم برق نایلونی یا کیسه ای

سیم های نایلونی خود از نظر روکش عایق و سیم هادی انواع مختلفی دارند، که عبارتند از:

۱– انواع سیم نایلون از نظر سیم هادی:

 • سیم هادی با جنس مس
 • سیم هادی با جنس آلومینیوم

انواع سیم برق

۲– انواع سیم برق نایلونی از نظر روکش عایق:

 • روکش کاغذ آغشته به روغن
 • روکش دارای پلی وینیل کلراید
 • روکش دارای پلی اتیلن

این سیم ها قابلیت تحمل دما تا ۷۰ درجه را دارند و بسیار منعطف می باشند. از این سیم ها در تابلو های فرمان استفاده می کنند. این سیم ها در لوله و گچ قابل استفاده هستند ولی قابلیت استفاده روی مخازن یا کانال ها را ندارند. از این سیم نباید برای وسیله های برقی پر مصرف استفاده کرد. استفاده در دماهای بالا برای این نوع از سیم ها مجاز نمی باشد.

سیم برق

تفاوت سیم برق با سیم تلفن

سیم برق و تلفن از نظر ساختار و اجزای تشکیل دهنده با هم فرق دارند، اما به هر حال هر دو سیم از یک عایق و یک نوع سیم هادی ساخته شده اند. تفاوت سیم ها در نوع کاربرد آنها است. در واقع کاری که قرار است انجام دهند، تعیین کننده جنس، سطح مقطع و سایر خصوصیات سیم ها می باشد و همین باعث به وجود آمدن تفاوت بین آنها می شود.

تفاوت سیم مسی و آلومینیومی

جنس سیم های هادی متناسب با ظرفیت آمپری سیم ها در نظر گرفته می شود. سیم برق مورد استفاده در ساختمان ها باید دارای هادی مسی باشد. استفاده از سیم هادی با جنس آلومینیوم برای سیم کشی ساختمان ها ممنوع است. قابلیت رسانایی آلومینیوم بسیار پایین تر از مس می باشد.

از آلومینیوم در کابل های قدرت که سطح مقطعی بیشتر از ۱۰ میلیمتر دارند، استفاده می شود. استفاده از آلومینیوم در سیم کشی ساختمان باعث بالا رفتن حرارت سیم ها زمان کار کردن می شود و احتمال آتش سوزی را افزایش می دهد.

تفاوت سیم مسی و آلومینیومی

تفاوت سیم افشان و مفتولی

اساسی ترین تفاوت سیم برق افشان و سیم مفتولی در انعطاف پذیری آنها است. انعطاف پذیری سیم های افشان خیلی بیشتر از سیم های مفتول است. تفاوت بعدی آن ها در اختلاف مقاومت اهمی این دو سیم می باشد. مقاومت اهمی سیم مفتول بیشتر از سیم افشان است.

این مقاومت به خاطر طول سیم و همچنین پیچش رشته ها متفاوت است. سیم های مفتولی بیشتر از سیم های افشان در مقابل خوردگی از خود مقاومت نشان می دهند. تفاوت در ساختار باعث تفاوت در کاربرد آنها هم شده است، مثلاً به خاطر انعطاف پذیری بالا از سیم های افشان میتوان در وسایل برقی و تابلو ها استفاده کرد اما سیم های مفتولی این قابلیت را ندارند.

قیمت سیم برق مفتولی پایین تر است پس در کارهای بزرگ در سطح مقطع های بزرگ از این سیم ها استفاده می کنند.

تفاوت سیم افشان و مفتولی

کاربردهای مختلف سیم برق

برای انتقال جریان الکتریکی از یک مکان به مکان دیگر وایجاد ارتباط  بین دستگاه های مختلف الکتریکی از یک هادی الکتریسیته به نام سیم برق استفاده میشود. برق را میتوان پر مصرف ترین انرژی در جهان دانست. تصور زندگی بدون انرژی برق تقریبا غیر ممکن است. برای خرید سیم های برق از افرادی که در این زمینه دانش کافی دارند کمک بگیرید.
سیم ها سه نوع هستند:

 •  افشان
 • نیمه افشان 
 • مفتولی(تک لا)

سیم ها از دو قسمت تشکیل شده اند یک قسمت هادی و یک قسمت عایق. هادی سیم ها از جنس مس یا آلومینیوم هستند. سیم های با هادی مسی معمولا بهتر هستند زیرا حجم کمتری دارند و انتقال جریان الکتریکی را بهتر انجام میدهند. عایق ها معمولا از جنس پلاستیک هستند وبه طور کامل بر روی قسمت هادی کشیده میشوند.

بهترین برند سیم برق کدام است؟

در زمینه ساخت و عرضه سیم برق برندهای مختلفی در حال فعالیت می باشند. رقابت در این زمینه بر کیفیت و قیمت سیم برق تاثیر گذار بوده است.

برندهای زیادی در تولید سیم و کابل برق در کشور ، مشغول به فعالیت هستند که در این میان برند کابل کمان ضمن تلاش برای حفظ و ارتقاء کیفیت سیم و کابل های خود، همواره کوشیده تا قیمت سیم برق ، کابل و سایر محصولات خود را مناسب و منصفانه ارائه کند.

این شرکت در سال ۱۳۷۳ شروع به کار کرده است، در این مدت توانسته تمامی گواهینامه های استاندارد ملی را به دست آورد. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد های جهانی ساخته می شوند و جهت خرید کابل برق و سیمهای برق گزینه مناسبی می باشد.

کابل کمان بهترین برند

راه های تشخیص سیم برق با کیفیت

با استفاده از راههای زیادی میتوان سیم برق با کیفیت را تشخیص داد. باید به سطح سیم ها توجه کرد، سطح سیم با کیفیت صاف و بدون برجستگی یا فرورفتگی است. هنگام برش دادن یک سیم، سیم هادی باید در مرکز عایق قرار بگیرد. یکی دیگر از راههای تعیین کیفیت سیم جدا کردن عایق از هادی است. یعنی عایق باید به سادگی و با حالت کشسانی از مس هادی جدا شود.

قیمت سیم برق افشان و مفتول

قیمت سیم برق افشان و مفتول با هم فرق دارند. قیمت سیم مفتول ‌پایین تر است. قیمت سیم بر طبق اندازه سیم، جنس هادی، سطح مقطع و جنس روکش آن مشخص می شود. هر چه کیفیت سیم بالاتر باشد قاعدتاً قیمت مناسب تری هم خواهد داشت.

قیمت سیم برق کمان

قیمت سیم برق و کابل متغیر می باشد و از بازار پر نوسانی برخوردار است. علت متغیر بودن قیمت سیم ها، قیمت فلزات است که تغییرات زیادی دارند. از عوامل مهم که باید هنگام خرید به آن توجه کنید قیمت سیم است. با توجه به کیفیت و کارایی، قیمت سیم برق کمان بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. برای اطلاع از قیمت این سیم و کابل ها میتوانید به سایت آن مراجعه کنید.

فاکتورهای موثر بر قیمت سیم برق

سیم ها بسته به نوع ، کاربرد و هم چنین کیفیت، طیف گسترده ای به لحاظ قیمت دارند. برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سیم برق به شرح زیر است:

1- طول سیم

طول سیم به صورت مستقیم در قیمت سیم برق تاثیر گذار است؛ بنابراین هرچه که طول سیم بیشتری نیاز داشته باشید قاعدتا باید هزینه بیشتری هم برای خرید آن بپردازید. سیم ها به صورت حلقه ای، کلافی، متری و… به فروش می رسند.

2- سطح مقطع سیم

سطح مقطع هادی سیم ها با توجه به مقدار جریان برق عبوری و نوع کاربرد سیم ها، در اندازه های مختلف و شکل های متفاوتی ساخته می شوند. سطح مقطع سیم ها به انواع زیر دسته بندی می شوند:

 • سطح مقطع دایره ای تک رشته با علامت (re) و چند رشته با علامت (rm).
 • سطح مقطع مثلثی سکتور تک رشته ای با علامت (se) و چند رشته ای با علامت (sm).

3- جنس هادی رسانا

قسمت‌‌ هادی سیم ‌ها عموما از جنس مس، آلومینیوم و یا مس آنیل شده، ساخته می‌ شوند. هادی سیم ها از سیم مسی (CU) تقریبا خالص و با انعطاف پذیری بالا و یا از آلومینیوم (AL) ساخته می شوند. میزان مس بکار رفته در هادی سیم از عوامل موثر بر قیمت سیمهای برق محسوب می شود.

4- نوع سیم

نوع سیم های برق نیز یکی دیگر از عواملی است که در قیمت آنها تاثیر گذار است و حتما باید به آن توجه شود تا متناسب با کاربردشان خریداری و استفاده شوند. سیم های برق عمدتا به دسته های افشان، نیمه افشان، مفتولی، غلاف فلزی، غلاف غیر فلزی، کواکسیال، مخابراتی و… دسته بندی می شوند.

5- برند سازنده سیم برق

پیش از خرید کابل و سیم برق های ساختمانی نکته بسیار حائز اهمیتی که وجود دارد که لازم است به آن توجه کنید، برند و یا مارک کابل و سیمی است که خریداری می کنید.

لازم است که مشتریان با دقت و بررسی کردن یکسری فاکتور ها مانند هزینه سیم ها، استاندارد های سیم، کیفیت متریال به کار رفته در سیم و… بهترین برند تولید کننده سیم و کابل را انتخاب و این تجهیزات الکتریکی را از برند معتبری تهیه کنند.

قیمت سیم برق کمان

خرید سیم برق کمان

شرکت کابل کمان تنوع بالایی در ارائه محصولات دارد. تمام محصولات مثل: کابل های کولری، کابل شیلد، کابل افشان، کابل جوش، سیم برق مفتولی، کابل آنتن و…  در این شرکت تولید و ارائه می شوند. خرید سیم و کابل از این برند بهترین گزینه پیش روی مشتریان می باشد، چون هم از کیفیت آن می توانند مطمئن باشند هم از قیمت.

واحد صنعتی کمان هواره سعی دارد که قیمت سیم برق و سایر محصولات خود را به پایین ترین میزان خود برساند تا تمام مشتریان با هر بودجه ای قادر به خرید سیم برق با کیفیت باشند.

سوالات متداول درباره خرید و قیمت سیم برق

مهمترین وجه تمایز بین سیم برق و کابل این است که سیم برق در قسمت هادی خود، دارای یک لایه روکش عایق است ولی هادی کابلهای برق، دارای دو روکش ( یک لایه عایق و یک لایه ژاکت) می باشند.

قیمت سیم برق مفتول ‌معمولا پایین تر سیم برق افشان است. علت این تفاوت قیمت به برخی ویژگی های سیم برق افشان مانند: قابلیت انعطاف پذیری بیشتر آن ، جنس روکش و مقدار مس بکار رفته در هادی آن مربوط می شود.

سیم برق افشان ، مفتول ، سیم ارت ، سیم کیسه ای یا نایلونی از مهم ترین انواع سیم برق محسوب می شوند.

سیم برق و تلفن از نظر ساختار و اجزای تشکیل دهنده با هم فرق دارند، اما به هر حال هر دو سیم از یک عایق و یک نوع سیم هادی ساخته شده اند. تفاوت سیم ها در نوع کاربرد آنها است. در واقع کاری که قرار است انجام دهند، تعیین کننده جنس، سطح مقطع و سایر خصوصیات سیم ها می باشد و همین باعث به وجود آمدن تفاوت بین آنها می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =