خرید و قیمت کابل آنتن

کابل کمان با سالها سابقه به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع کابل آنتن (کابل کواکسیال Coaxial) در دسته های متنوع محسوب می شود. برای سفارش انواع کابل آنتن، مستقیم از کارخانه و بی واسطه با ما تماس بگیرید.

نمایندگی سیم و کابل کمان
لیست برخی از محصولات کابل آنتن ما
کابل آنتن RG6
کابل کواکسیال 2 ولت
کابل آنتن با فویل مسی
کابل آنتن با فویل مسی
کابل آنتن کمان
کابل آنتن 2V

در ادامه لیست کامل محصولات ما شامل کابل آنتن و سایر انواع کابل را  مشاهده می نمایید. برای خرید تمامی انواع سیم و کابل و اطلاع از آخرین قیمت می توانید با شماره های ۳۳۹۹۱۰۵۵۰۲۱ و یا ۳۳۱۱۱۸۱۶۰۲۱ با بخش فروش ما تماس بگیرید.

لیست قیمت کابل تاریخ:04-10-1401

ویدئوی فرایند تولید سیم و کابل کمان

معرفی کابل آنتن

کابل آنتن نوعی کابل کواکسیال است که در دستگاههای صوتی تصویری مانند تلویزیون در نقش انتقال دهنده سیگنال استفاده می شود. از این کابل می توان برای انتقال داده به تلویزیون و سایر وسایل مشابه استفاده نمود. فرم این کابل به حالت چند رشته ای است که دارای بخش هادی و غیر هادی است.

کابل آنتن برای اتصال دستگاه هایی استفاده می شود که سیگنال صوتی و تصویری را از فرستنده به نمایشگر منتقل می کنند. این امر شامل اتصال آنتن های هوایی، دیش های ماهواره و تلویزیون کابلی است.

این نوع کابل کواکسیال از بیرون کاملا با یک لایه پلی اتیلن پوشیده شده است. در زیر این لایه یک لایه محافظ قرار دارد که از تداخل فرکانس رادیویی محافظت می کند. بخش هادی از جنس مس و یا آلومینیوم ساخته می شود. اگر کابل مربوطه دارای هادی از جنس مس باشد، به دور آن یک لایه آلومینیوم کشیده میشود.

وظیفه این لایه آلومینیومی نیز کاهش و یا حذف نویز های محیطی است. همچنین دارای یک مهره قفل کننده در هر انتهای کابل است که به کابل اجازه می دهد تا به قسمت جک مانند موجود در تلویزیون متصل شود.

کابلهای کواکسیال را می توان در فواصل دور و نزدیک استفاده نمود. با این حال بسته به وسیله ای که قرار است از این کابل ها استفاده شود، اختصاصی شده اند. به همین دلیل ممکن است اگر کابل آنتن را از لحاظ ظاهر با کابل وسایل دیگری از جمله دوربین مدار بسته و یا ماهواره مقایسه کنید، مشاهده خواهید کرد که این کابل ها شباهت بسیار زیادی از لحاظ ظاهری با یکدیگر دارند.

با این حال در مشخصات دیگر، با هم تفاوت دارند. برای افزایش راحتی جهت انتخاب در بازار، این کابل ها دارای کدگذاری های خاصی شده اند. کابل آنتن در سیستم کدگذاری کابل های کواکسیال با کد RG6 شناخته می شود. کابل آنتن RG6 دارای مشخصاتی است که در قسمت بعد به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کابل آنتن RG6

یکی از مزایای کلیدی خط RG6، و دلیل محبوبیت آن، این است که اغلب جایگزین کابل‌های RG-59 می‌شود، شکل قبلی کابل‌های ویدئویی/صوتی کواکسیال. طبق Tech-FAQ، این فناوری قدیمی در معرض نشت سیگنال و تداخل بود.

یکی دیگر از مزایای کابل RG-6 این است که به دلیل دوام آن در برابر تداخل و محیط، در بسیاری از کاربردها قابل استفاده است. می توان آن را در زیر زمین و همچنین از کناره های ساختمان ها برای اتصال به آنتن ها و دیش های ماهواره اجرا کرد.

مشخصات کابل آنتن

کابل RG6 در بازار با عنوان کابل آنتن شناخته می شود، بسته به مدل دارای مشخصات زیر است.

امپدانس کابل آنتنی که برای تلویزیون استفاده می شود، در تمامی مدل های تولید شده ۷۵ اهم است. امپدانس مقاومتی است که در برابر تغییر جریان الکتریکی در داخل کابل ایجاد می شود‌. این میزان مقاومت با تغییر کابل از جمله اجزای رسانا و نارسانا ممکن است تغییر کند. با این حال میزان استاندارد این امپدانس باید ۷۵ با هم باشد.

روکش استفاده شده در کابل آنتن ممکن است از جنس پی وی سی و یا پلی اتیلن باشد. بخش روکش فلزی نویزگیر نیز می تواند از جنس فولاد و یا آلومینیوم باشد. بخش هادی داخلی نیز معمولاً از جنس مس و یا آلومینیوم ساخته می شود.

توصیه می شود که در تهیه کابل آنتن، مدلی را خریداری نمایید که بخش داخلی آن از جنس مس باشد. در صورتی که جنس بخش هادی از مس نرم باشد، این مدل برای کابل آنتن مناسب نیست. به جای آن باید از مس سخت استفاده شده باشد که بتوان از آن به عنوان کابل آنتن استفاده نمود.

کابل آنتن توانایی انتقال داده در فواصل طولانی را دارد. همچنین به دلیل اینکه دارای تکنولوژی حذف نویز محیطی است، می‌تواند بدون تاثیر پذیری از پارازیت های محیطی به انتقال اطلاعات پرداخت و دکتر کاهش کیفیت نمی شود.

تولید کنندگان کابل آنتن، این کابل را مختلفی یک متر تا صد متر و حتی بیشتر بسته به نیاز کاربران تولید می کنند.

نسل جدید کابل آنتن انتقال فرکانس تا ۳۰۰ مگاهرتز را پشتیبانی می کند این امر سبب می‌شود تا بتوان از آن برای انتقال داده های آنالوگ و دیجیتال استقلال نمود. در کنار آن کابل آنتن ساختاری انعطاف پذیر دارد و می توان از آن در محیط های مختلف چه در داخل و چه در خارج از ساختمان به صورت روکار و توکار استفاده نمود. این ویژگی سبب گردیده است تا دامنه کاربرد کابل آنتن به طرز چشم گیری افزایش یابد.

کابل آنتن

انواع کابل آنتن

انواع کابل آنتن را بر اساس معیارهای مختلف می توان تقسیم بندی نمود. بر اساس ضخامت کابل به دو مدل ضخیم و نازک می توان تقسیم بندی نمود. کابل نازک، آن مدلی است که برای تلویزیون ها استفاده می شود. با این حال مدل ضخیم در انتقال داده در فواصل طولانی به کار می رود.

از نظر امپدانس نیز کابل آنتن به دوگروه ۷۵ و ۵۰ اهمی تقسیم بندی می شود. کابل های ۷۵ اهم ای برای انتقال سیگنال های ویدیویی و کابل ۵۰ و همین برای ارتباطات بی سیم به کار می‌رود.

بدین ترتیب می توانیم به سه مدل زیر اشاره نماییم.

1. کابل RG6

این کابل دارای هادی بزرگتری است که کیفیت انتقال سیگنال های ویدیویی را افزایش میدهد. این کابل ها عایق دی الکتریک ضخیم تری دارند و نوعی محافظ خاص دارند که می‌توانند تا سیگنال های سطح گیگاهرتز را نیز پشتیبانی نمایند. از آنجایی که این کابل نسبتاً نازک است، باعث شده تا بتوان آن را صورت روکار و توکار در مکان های مختلفی از جمله دیوار و یا سقف نصب نمود.

بهترین نوع کابل آنتن

2. کابل RG59

این کابل از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به کابل RG6 دارد و ممکن است افراد آن ها را با یکدیگر به اشتباه بگیرند. با این حال این دو کار تفاوت هایی را نیز با هم دارند.

از جمله این تفاوت ها هادی مرکزی نازک ترین کابل نسبت به RG6 است. این امر سبب گردیده تا فقط به توان از آن برای انتقال داده های در فواصل کوتاه و با فرکانس های پایین استفاده نمود.

3. کابل RG11

کابلRG11 از نظر ظاهری شباهت کمی با سایر مدلها دارد. به همین دلیل به راحتی قابل شناسایی و تشخیص است. این کابل ضخیم تر از انواع کابل های کواکسیال بوده چه باعث شده تا انعطاف پذیری آن کمتر از سایر کابل ها باشد و کار با آن را کمی دشوار تر کند. با این حال، افت فرکانس کمتری را نسبت به دو کابل قبلی در فواصل طولانی از خود نشان می دهد که باعث شده بتوان از آن برای انتقال داده در مسافت های طولانی تر استفاده نمود.

تفاوت کابل آنتن با کابل دوربین

اگر در منزل خود یک دوربین مداربسته داشته باشید مانند شما هم به شباهت کابل دوربین با کابل آنتن تلویزیونتان پی برده اید. افراد زیادی ممکن است در ابتدا فکر کنند که این دو کامل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند با این حال دو کابل از یکدیگر متفاوت بوده و نمی توان آنها را به جای یکدیگر استفاده نمود.

دو کابل RG6 و RG59 معرف کابلهای آنتن و دوربین هستند. کابل RG6 از وزن سنگین تر و با عایق بندی بهترین نسبت به کابل RG59 برخوردار است. این امر سبب گردیده تا فرکانس های بالا از جمله تلویزیون ماهواره‌ای و آنتن تلویزیون به کار برود.

در طرف مقابل برای دوربین های مدار بسته نیاز به این سطح از پشتیبانی فرکانس بالا نداریم. به همین دلیل کابل RG59 خرید انتخاب برای دوربین های مدار بسته است. تفاوت دیگری که این دو کابل با یکدیگر دارند این است که امپدانس آن ها با هم فرق دارد. کابل آنتن تلویزیون دارای امپدانس ۷۵ اهمی است.

در حالی که کابل دوربین امپدانس ۵۰ اهمی دارد. امکان استفاده از کابل دوربین برای تلویزیون وجود دارد. اما امکان استفاده از کابل تلویزیون برای دوربین وجود ندارد. علت در این است که مقاومت بالا ترین کابل باعث افت سیگنال تولید شده توسط دوربین مدار بسته می شود.

بهترین کابل آنتن تلویزیون

با توجه به توصیفاتی که در قسمت بالا اشاره کردیم بهترین کابل برای استفاده در آنتن تلویزیون، کابل RG6 است. این کابل مزایای زیادی را برای استفاده در انتقال فرکانس های ویدیویی دارد. اول اینکه ضخامت هادی نسبتاً زیاد بوده که قدرت انتقال فرکانس را بالاتر می برد.

از طرف دیگر انعطاف پذیری مناسبی دارد که باعث شده بتوان آن را در محیط های مختلفی نصب و استفاده نمود. عایق های نصب شده بر روی قسمت هادی باعث شده تا مقاومت مناسبی را در برابر نویز های محیطی داشته باشد.

کابل آنتن کمان

کابل آنتن از کجا بخرم؟

زمانی که قصد خرید کابل آنتن و یا هر سیم و کابل دیگری با حجم بالا دارید کار معقولانه این است که از تولیدکننده و یا تأمین‌کننده‌های اصلی و بدون واسطه بخرید. صنایع سیم و کابل کمان با بیش از ۳۰ سال سابقه در تولید انواع مختلف سیم و کابل در کشور توانسته تا با معرفی محصولات با کیفیت اعتبار بالایی و در بین مشتریان کسب کند.

مدل های مختلف سیم و کابل تولید شده در صنایع کمان تمامی استانداردهای لازمه از موسسات بین المللی و داخلی استاندارد را پاس نموده اند.در صورت تمایل میتوانید خرید کابل آنتن با کیفیت و ضمانتی را به صورت مستقیم از صنایع سیم و کابل کمان داشته باشید.

قیمت کابل آنتن

در داخل وب سایت لیست قیمت انواع سیم و کابل موجودند. با این حال اگر قیمت ها مربوط به بیش از یک هفته قبل باشند، از شما درخواست می شود جهت اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید‌. همچنین شما می توانید از طریق ارتباط با همین شماره ها در واتساپ آخرین قیمت ها را از ما بخواهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =