کابل آنتن

کابل کمان با سالها سابقه به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع کابل آنتن و کواکسیال Coaxial در دسته های متنوع محسوب می شود. برای سفارش انواع کابل آنتن، مستقیم از کارخانه و بی واسطه با ما تماس بگیرید.

نمایندگی سیم و کابل کمان

کابل آنتن کمان

در ادامه لیست کامل محصولات ما شامل کابل آنتن و سایر انواع کابل را  مشاهده می نمایید. برای خرید تمامی انواع سیم و کابل و اطلاع از آخرین قیمت می توانید با شماره های ۳۳۹۹۱۰۵۵۰۲۱ و یا ۳۳۱۱۱۸۱۶۰۲۱ با بخش فروش ما تماس بگیرید.

معرفی کابل آنتن

کابل آنتن نوعی کابل کواکسیال است که در دستگاههای صوتی تصویری مانند تلویزیون در نقش انتقال دهنده سیگنال استفاده می شود. از این کابل می توان برای انتقال داده به تلویزیون و سایر وسایل مشابه استفاده نمود. فرم این کابل به حالت چند رشته ای است که دارای بخش هادی و غیر هادی است.

کابل آنتن برای اتصال دستگاه هایی استفاده می شود که سیگنال صوتی و تصویری را از فرستنده به نمایشگر منتقل می کنند. این امر شامل اتصال آنتن های هوایی، دیش های ماهواره و تلویزیون کابلی است.

این نوع کابل کواکسیال از بیرون کاملا با یک لایه پلی اتیلن پوشیده شده است. در زیر این لایه یک لایه محافظ قرار دارد که از تداخل فرکانس رادیویی محافظت می کند. بخش هادی از جنس مس و یا آلومینیوم ساخته می شود. اگر کابل مربوط دارای هادی از جنس مس باشد، به دور آن یک لایه آلومینیوم کشیده می شود.

وظیفه این لایه آلومینیومی نیز کاهش و یا حذف نویز های محیطی است. همچنین دارای یک مهره قفل کننده در هر انتهای کابل است که به کابل اجازه می دهد تا به قسمت جک مانند موجود در تلویزیون متصل شود.

کابلهای کواکسیال را می توان در فواصل دور و نزدیک استفاده نمود. با این حال بسته به وسیله ای که قرار است از این کابل ها استفاده شود، اختصاصی شده اند. به همین دلیل ممکن است اگر کابل آنتن را از لحاظ ظاهر با کابل وسایل دیگری از جمله دوربین مدار بسته و یا ماهواره مقایسه کنید، مشاهده خواهید کرد که این کابل ها شباهت بسیار زیادی از لحاظ ظاهری با یکدیگر دارند.

با این حال در مشخصات دیگر، با هم تفاوت دارند. برای افزایش راحتی جهت انتخاب در بازار، این کابل ها دارای کدگذاری های خاصی شده اند. کابل آنتن در سیستم کدگذاری کابل های کواکسیال با کد RG6 شناخته می شود. کابل آنتن RG6 دارای مشخصاتی است که در قسمت بعد به توضیح آن خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید : بهترین نوع کابل آنتن

خرید کابل آنتن

یکی از مزایای کلیدی خط RG6، و دلیل محبوبیت آن، این است که اغلب جایگزین کابل‌های RG-59 می‌شود، شکل قبلی کابل‌های ویدئویی/صوتی کواکسیال. طبق Tech-FAQ، این فناوری قدیمی در معرض نشت سیگنال و تداخل بود.

یکی دیگر از مزایای کابل RG-6 این است که به دلیل دوام آن در برابر تداخل و محیط، در بسیاری از کاربردها قابل استفاده است. می توان آن را در زیر زمین و همچنین از کناره های ساختمان ها برای اتصال به آنتن ها و دیش های ماهواره اجرا کرد.

نمایندگی سیم و کابل کمان

مشخصات کابل آنتن

کابل آنتن (یا RG6) در بازار  بسته به مدل های مختلف آن دارای مشخصات زیر می باشد:

1.امپدانس یا مقاومت:

امپدانس کابل آنتنی که برای تلویزیون استفاده می شود، در تمامی مدل های تولید شده ۷۵ اهم است. امپدانس مقاومتی است که در برابر تغییر جریان الکتریکی در داخل کابل ایجاد می شود‌. این میزان مقاومت با تغییر کابل از جمله اجزای رسانا و نارسانا ممکن است تغییر کند. با این حال میزان استاندارد این امپدانس باید ۷۵ با هم باشد.

2. روکش های بکار رفته در آن:

  • روکش استفاده شده در کابل آنتن ممکن است از جنس پی وی سی و یا پلی اتیلن باشد.
  • بخش روکش فلزی نویزگیر نیز می تواند از جنس فولاد و یا آلومینیوم باشد.
  • بخش هادی داخلی نیز معمولاً از جنس مس و یا آلومینیوم ساخته می شود.

توصیه می شود که در تهیه کابل آنتن، مدلی را خریداری نمایید که بخش داخلی آن از جنس مس باشد. در صورتی که جنس بخش هادی از مس نرم باشد، این مدل برای کابل آنتن مناسب نیست. به جای آن باید از مس سخت استفاده شده باشد که بتوان از آن به عنوان کابل آنتن استفاده نمود.

3. نویز پذیری پایین:

کابل آنتن توانایی انتقال داده در فواصل طولانی را دارد. همچنین به دلیل اینکه دارای تکنولوژی حذف نویز محیطی است، می‌تواند بدون تاثیر پذیری از پارازیت های محیطی به انتقال اطلاعات پرداخت و دچار کاهش کیفیت نمی شود.

4. میزان تولید بر حسب نیاز کاربر:

تولید کنندگان کابل آنتن، این کابل را از یک متر تا صد متر و حتی بیشتر بسته به نیاز کاربران تولید می کنند.

۵. امکان انتقال داده های آنالوگ و دیجیتال:

نسل جدید کابل آنتن انتقال فرکانس تا ۳۰۰ مگاهرتز را پشتیبانی می کند این امر سبب می‌شود تا بتوان از آن برای انتقال داده های آنالوگ و دیجیتال استفاده نمود.

6. قابلیت انعطاف پذیری بالا:

کابل آنتن ، ساختاری انعطاف پذیر دارد و می توان از آن در محیط های مختلف چه در داخل و چه در خارج از ساختمان به صورت روکار و توکار استفاده نمود. این ویژگی سبب گردیده است تا دامنه کاربرد کابل آنتن به طرز چشم گیری افزایش یابد.

کابل آنتن کمان

نمایندگی سیم و کابل کمان

انواع کابل آنتن

انواع کابل آنتن را بر اساس معیارهای مختلف می توان تقسیم بندی نمود.

انواع کابلهای آنتن بر اساس ضخامت:

بر اساس ضخامت کابل به دو مدل ضخیم و نازک می توان تقسیم بندی نمود:

1.کابل آنتن نازک:

کابل نازک، آن مدلی است که برای تلویزیون ها استفاده می شود.

2. کابل ضخیم آنتن:

این مدل ضخیم کابلهای آنتن در انتقال داده در فواصل طولانی تر به کار می رود.

انواع کابلهای آنتن از نظر امپدانس :

از نظر امپدانس نیز کابل آنتن به دوگروه ۷۵ و ۵۰ اهمی تقسیم بندی می شود.

75 اهم:

کابل های ۷۵ اهم ای برای انتقال سیگنال های ویدیویی .

50 اهم:

کابل ۵۰ و همین برای ارتباطات بی سیم به کار می‌رود.

انواع کابلهای کواکسیال:

در کل می توانیم کابلهای کواکسیال را به سه مدل و دسته اصلی زیر تقسیم بندی کنیم:

1. کابل RG6:

این کابل دارای هادی بزرگتری است که کیفیت انتقال سیگنال های ویدیویی را افزایش می دهد. این نوع کابل ها، عایق دی الکتریک ضخیم تری دارند و دارای نوعی محافظ خاص هستند که می‌توانند از سیگنال های سطح گیگاهرتز نیز پشتیبانی نمایند.

از آنجایی که این نوع کابل نسبتاً نازک است، باعث شده تا بتوان آن را صورت روکار و توکار در مکان های مختلفی از جمله دیوار و یا سقف نصب نمود.

مقایسه انواع کابلهای کواکسیال:

2. کابل RG59:

این کابل از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به کابل RG6 دارد و ممکن است افراد، آن ها را با یکدیگر به اشتباه بگیرند. با این حال این دو نوع کابل ، تفاوت هایی با هم دارند.

از جمله این تفاوت ها، می توان به داشتن هادی مرکزی نازک‌تر کابل RG59 ، نسبت به RG6 اشاره نمود. این امر سبب گردیده تا فقط به توان از آن برای انتقال داده هایی در فواصل کوتاه و با فرکانس های پایین استفاده نمود.

کابل RG59

3. کابل RG11:

کابلRG11 از نظر ظاهری شباهت کمی با سایر مدلها دارد. به همین دلیل به راحتی قابل شناسایی و تشخیص است. این کابل ضخیم تر از انواع کابل های کواکسیال دیگر بوده که باعث شده تا انعطاف پذیری آن کمتر از سایر کابل ها باشد و کار با آن را کمی دشوار تر کند.

با این حال، افت فرکانس کمتری را نسبت به دو کابل قبلی در فواصل طولانی از خود نشان می دهد که باعث شده بتوان از آن برای انتقال داده در مسافت های طولانی تر استفاده نمود.

کابل RG11

نمایندگی سیم و کابل کمان

تفاوت کابل آنتن با کابل دوربین

اگر در منزل خود یک دوربین مداربسته داشته باشید، حتما به شباهت کابل دوربین با کابل آنتن تلویزیونتان پی برده اید. افراد زیادی ممکن است در ابتدا فکر کنند که این دو کابل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

با این حال این دو کابل از یکدیگر متفاوت بوده و نمی توان آنها را به جای هم استفاده نمود.دو کابل RG6 و RG59 معرف کابلهای آنتن و دوربین هستند.

تفاوت کابل آنتن با کابل دوربین

1.تفاوت در فرکانس:

کابل RG6 از وزن سنگین تر و با عایق بندی بهتری نسبت به کابل RG59 برخوردار است. این امر سبب گردیده تا در فرکانس های بالا از جمله تلویزیون ماهواره‌ای و آنتن تلویزیون به کار برود.

در طرف مقابل برای دوربین های مدار بسته نیاز به این سطح از پشتیبانی فرکانس بالا نداریم. به همین دلیل کابل RG59 ، انتخاب مناسبی برای دوربین های مدار بسته است.

2.تفاوت در امپدانس یا مقاومت:

تفاوت دیگری که این دو کابل با یکدیگر دارند این است که امپدانس آن ها با هم فرق دارد. کابل آنتن تلویزیون دارای امپدانس ۷۵ اهمی است.در حالی که کابل دوربین امپدانس ۵۰ اهمی دارد.

امکان استفاده از کابل دوربین برای تلویزیون وجود دارد. اما امکان استفاده از کابل تلویزیون برای دوربین وجود ندارد. علت در این است که مقاومت بالای کابل، باعث افت سیگنال تولید شده در دوربین مدار بسته می شود.

نمایندگی سیم و کابل کمان

جهت خرید کابل برق وارد شوید

بهترین کابل آنتن تلویزیون کدام است؟

با توجه به توضیحاتی که در قسمت بالا اشاره کردیم، بهترین کابل برای استفاده در آنتن تلویزیون، کابل RG6 است. این کابل مزایای زیادی را برای استفاده در انتقال فرکانس های ویدیویی دارد.

ضخامت هادی در این نوع کابل آنتن ، نسبتاً زیاد بوده که قدرت انتقال فرکانس را بالاتر می برد.از طرف دیگر انعطاف پذیری مناسبی دارد که باعث شده بتوان آن را در محیط های مختلفی نصب و استفاده نمود.

عایق های نصب شده بر روی قسمت هادی باعث شده تا مقاومت مناسبی را در برابر نویز های محیطی داشته باشد.

بهترین کابل آنتن تلویزیون کدام است؟

کابل آنتن از کجا بخرم؟

زمانی که قصد خرید کابل آنتن و یا هر سیم و کابل دیگری با مقدار بالا را دارید کار معقولانه این است که از تولیدکننده و یا تأمین‌کننده‌های اصلی و بدون واسطه بخرید.

صنایع سیم و کابل کمان با بیش از ۳۰ سال سابقه در تولید و فروش انواع مختلف سیم و کابل در کشور توانسته تا با معرفی محصولات با کیفیت، اعتبار بالایی در میان مشتریان کسب نماید.

مدل های مختلف سیم و کابل تولید شده در صنایع کمان، توانسته تمامی استانداردهای لازمه از موسسات بین المللی و داخلی را کسب بنماید.در صورت تمایل می توانید کابل آنتن مورد نیاز خود را با کیفیت و ضمانت و به صورت مستقیم از صنایع سیم و کابل کمان تهیه نمایید.

نمایندگی سیم و کابل کمان

قیمت کابل آنتن

در صفحه لیست قیمت کابل می توانید قیمت انواع محصولات سیم و کابلها نظیر کابل آنتن را  مشاهده نمایید. جهت اطلاع از جزئیات خرید کابل آنتن، با شماره های مندرج در صفحه تماس حاصل فرمایید‌. همچنین شما می توانید از طریق ارتباط با همین شماره ها در واتساپ آخرین قیمت ها را از ما بخواهید.

سوالات متداول راجع‌به کابل آنتن

کابل آنتن کابلی است که برای اتصال آنتن به رادیو، تلویزیون یا سایر دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود و وظیفه انتقال سیگنال از آنتن به دستگاه را بر عهده دارد.

انواع مختلفی از کابل های آنتن موجود است، از جمله کابل های کواکسیال، کابل های جفت تابیده و کابل های موجی. کابل های کواکسیال رایج ترین نوع کابل آنتن مورد استفاده هستند، زیرا سطح بالایی از محافظ را ارائه می دهند و برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب هستند.

هنگام انتخاب کابل آنتن باید عواملی مانند طول کابل، فرکانس سیگنال، نوع کانکتور مورد نیاز و محیطی که کابل در آن استفاده خواهد شد در نظر گرفته شود.

حداکثر طول یک کابل آنتن به فرکانس سیگنال و نوع کابل مورد استفاده بستگی دارد. به طور کلی، کابل های طولانی تر می توانند منجر به از دست دادن سیگنال شوند، بنابراین انتخاب طول کابل مناسب برای پروژه مهم است.

 

بله، می توان از کابل آنتن برای اتصال به اینترنت استفاده کرد، اما بستگی به نوع اتصال به اینترنت و تجهیزات مورد استفاده دارد. کابل‌های کواکسیال معمولاً برای اتصالات اینترنتی مودم کابلی استفاده می‌شوند، در حالی که کابل‌های جفت تابیده برای اتصالات DSL استفاده می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =