قیمت و خرید کابل آسانسور

کابل آسانسور یکی از قطعات بسیار حیاتی در سیستم آسانسور است که وجود آن به منظور جابجایی بار و مسافران از طبقات مختلف ساختمان با ایمنی بالا ضروری است. این کابل‌ها معمولاً از فولاد با روکشی از پلاستیک یا فیبر دارای قدرت تحمل بسیار زیاد تشکیل شده‌اند.

این کابل‌ها بسته به حجم بار و تعداد خطوط آسانسور، ممکن است به صورت یک یا چند عدد باشند. همچنین، انواع مختلفی از کابل آسانسور وجود دارد که بسته به عواملی مانند وزن مجموعه، ارتفاع آسانسور، سرعت آن باید بهترین گزینه را انتخاب نمود.

نمایندگی سیم و کابل کمان

کابل کمان، برندی آشنا و مرکز فروش و عرضه انواع کابل های آسانسور در دسته بندی های مختلف، مستقیم و بی واسطه از کارخانه می باشد. برای ثبت سفارش و مشاوره تخصصی در خصوص خرید، می توانید از طریق شماره های مندرج در همین صفحه با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و سفارش خود را نهایی کنید.

جهت خرید و کسب اطلاعات تکمیلی راجع‌به خرید سیم و کابل وارد شوید

نحوه نصب کابل آسانسور چگونه است؟

نحوه نصب کابل آسانسور بسیار حائز اهمیت است. کابل‌های آسانسور باید به گونه‌ای نصب شوند که وزن را به صورت یکنواخت تحمل کرده و همچنین در مقابل فشار و کشش قابلیت مقاومت داشته باشد.

علاوه بر این، کابل‌های آسانسور باید به نحوی نصب شوند که تحت تاثیر قرار گرفتن از صدای و لرزش‌های احتمالی باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد سیستم آسانسور نشود. در کل، کابل آسانسور نقش مهمی در عملکرد سیستم آسانسور دارد.

نحوه نصب کابل آسانسور چگونه است؟

انواع کابل آسانسور کدام است؟

همانطور که ذکر شد، کابل آسانسور یکی از مهمترین اجزای سیستم آسانسور به شمار می‌آید. به صورت کلی، کابل‌های آسانسور به دو دسته کابل کشی و کابل سیمی تقسیم بندی می‌شوند. کابل سیمی آسانسور، از سیم‌های فولادی با مقاومت کششی بسیار بالا تشکیل شده‌ است.

تعداد کابل‌های هر آسانسور چیزی بین 4 تا 12 عدد است که بسته به ظرفیت آسانسور این تعداد متغیر خواهد بود. قطر کابل‌های سیمی نیز چیزی بین 0.9 تا 1.9 سانتی متر می‌باشد. همچنین ضریب ایمنی کابل‌ها برابر با 10 خواهد بود. کابل کشی آسانسور اما خود دارای انواع مختلفی است که از جمله‌ی مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. کابل کشی تک رشته‌ای

استفاده از کابل‌های کشی تک رشته عموما با ماشین گیربکسی رایج است. با این وجود، کابل کشی تک رشته با ماشین‌های بدون گیربکس با سرعت‌های پایین‌تر از 1.75 تا 2.75 متر بر ثانیه نیز کاربرد دارد. لازم به ذکر است که در این حالت، زاویه تماس کابل فولادی کششی با قرقره محرک باید 140 و 180 درجه باشد.

2. کابل کشی دو رشته‌ای

استفاده از قرقره در سیستم آسانسور مشکلاتی مانند لغزش کابل فولادی را به همراه دارد، در نتیجه امروزه از کابل‌های دو رشته‌ای جهت جلوگیری از این اتفاق استفاده می‌شود. کابل دو رشته‌ای برای آسانسورهای سنگین و پرسرعت مناسب است.

3. کابل کشی 2 به 1

استفاده از کابل‌های کشی 2 به 1 برای سیستم‌های دارای ماشین گیربکسی با سرعت پایین بین 1.75 تا 3 متر بر ثانیه رایج است. استفاده از این کابل‌ها در سیستم‌های دارای ماشین گیربکسی باعث کاهش بار وارد بر قرقره شده و احتمال لغزش کابل را کاهش می‌دهد.

4. کابل کشی 3 به 1

از کابل‌های کشی 3 به 1 در آسانسورهای سنگین و پرسرعت استفاده می‌شود. در مواردی که باید توان موتور بالا باشد و فشار روی یاتاقان‌ها را کم کرد، می‌توان از کابل کشی 3 به 1 استفاده نمود.

5. کابل توازن

در ساختمان‌هایی که بلندتر از 10 طبقه هستند، در حین حرکت اتاقک آسانسور، بار کابل آسانسور از کابل به وزنه تعادل و برعکس انتقال پیدا می‌کند. در نتیجه برای توازن بار بین کابل و وزنه، از کابل توازن استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید: قیمت و خرید کابل شیلد دار

انواع کابل آسانسور کدام است؟

مزایای کابل آسانسور چیست؟

همانطور که ذکر شد، کابل آسانسور یکی از قطعات کلیدی در ساختار صندوق آسانسور است. از طریق انتقال نیروی برقی به همراه کابل، می‌توان صندوق آسانسور را به بالا و پایین حرکت داد. از جمله‌ی مهمترین مزیت‌های کابل آسانسور می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. امنیت

استفاده از کابل‌های چند رشته برای عملیات بالا و پایین کردن صندوق آسانسور، احتمال پاره شدن کابل را کاهش می‌دهد. همچنین در صورت پاره شدن یکی از کابل‌ها صندوق به طور خودکار توسط دستگاه فرماندهی آسانسور متوقف می‌شود.

2. کارایی

در مقایسه با سیستم‌های هیدرولیکی، کابل‌های آسانسور کمترین مصرف انرژی را دارند، همچنین با استفاده از این کابل‌ها عملکرد صندوق بهبود پیدا کرده و نویز و لرزش ناشی از عملکرد هیدرولیکی کاهش می‌یابد.

3. قابلیت انعطاف پذیری

کابل آسانسور برای استفاده در ساختمان‌های با ارتفاع بالا و تمام انداز‌ه‌ها مناسب است ولی سیستم‌های هیدرولیکی برای ارتفاع زیاد و یا وزن‌های سنگین مناسب نیستند.

4. طول عمر بیشتر

استفاده از کابل‌های فولادی به دلیل مقاومت بالا و استحکام بالای آنها، عمر طولانی‌تری را برای سیستم کابل آسانسور ایجاد می‌کند.

5. قیمت مناسب

در مقایسه با سیستم‌های هیدرولیکی یا پنوماتیکی، نصب و نگهداری کابل آسانسور به دلیل ارزان بودن مواد و قطعات مورد استفاده، هزینه کمتری را به همراه دارد

با این حال، باید توجه داشت که کابل‌های آسانسور نیاز به بازدید و بررسی روزانه دارند تا به خوبی و بدون مشکل کار کنند. همچنین تعمیرات و نگهداری منظم آن‌ها برای امنیت و بهره‌وری بهتر بسیار مهم است.

جهت خرید و کسب اطلاعات راجع‌به قیمت سیم برق وارد شوید

مزایای کابل آسانسور چیست؟

قیمت کابل آسانسور به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل گوناگونی در تعیین قیمت کابل آسانسور نقش دارند. از جمله‌ی مهمترین عوامل در تعیین قیمت این دسته از کابل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طول کابل: هر چقدر کابل طولانی‌تر باشد، قیمت بیشتری دارد. قطعا این موضوع بدیهی است زیرا برای تولید، بسته بندی و حمل و نقل کابل طولانی‌تر باید هزینه بیشتری صرف شود.
  • وزن قابل تحمل توسط کابل: یکی دیگر از پارامترهای مهم و شاید بتوان گفت مهمترین پارامتر در تعیین قیمت کابل‌های آسانسور، وزن قابل تحمل توسط کابل است. هر چقدر کابل آسانسور از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار باشد، می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کرده و در نتیجه قیمت بیشتری هم خواهد داشت.
  • جنس کابل: در تولید کابل‌های آسانسور عموماً از فولاد استفاده می‌شود. جنس فولاد، مقاومت آن و همچنین استحکام کششی فولاد استفاده شده در تولید کابل آسانسور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر چقدر کابل‌های استیل نیروی کششی بالاتری داشته باشند، هزینه بیشتری هم دارند.
  • طراحی کابل: طراحی کابل نیز در قیمت آن تأثیر دارد. برای مثال، کابل‌های پیچشی معمولاً گران‌تر از کابل‌های تک ‌سیم در نظر گرفته می‌شوند.
  • شرایط کار: شرایطی مانند دمای محیط، رطوبت محیط و عواملی از این دست نیز در تعیین قیمت کابل آسانسور نقشی کلیدی را بازی می‌کنند.
  • برند تولید کننده: تولید کننده‌ها با توجه به خصوصیات کابل و کیفیت تولید خود، قیمت کابل آسانسور را مشخص می‌کنند. با توجه به این عوامل، قیمت کابل تولید شده توسط برندهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

قیمت کابل آسانسور به چه عواملی بستگی دارد؟

علاوه بر عوامل ذکر شده، میزان عرضه و تقاضا، شیوه عرضه کابل، حجم کابل خریداری شده و پارامترهایی از این دست نیز در تعیین قیمت روز کابل‌های آسانسور نقشی کلیدی را بازی می‌کنند. از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت می‌توانید با مشاورین ما ارتباط گرفته و اطلاعات دقیق‌تری درباره قیمت روز کابل آسانسور و پارامترهای تاثیر گذار بر روی آن به دست بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =